Apakah putusan PK yang dimohonkan oleh terpidana atau ahli warisnya dapat dijatuhkan pidana yang lebih tinggi dari putusan Judex Juris ? (pasal 266 ayat 2c. dan ayat 3)

Apakah putusan PK yang dimohonkan oleh terpidana atau ahli warisnya dapat dijatuhkan pidana yang lebih tinggi dari putusan Judex Juris ? (pasal 266 ayat 2c. dan ayat 3).

Jawaban :
Putusan PK tidak boleh melebihi pidana yang telah dijatuhkan dalam putusan semula (vide : Pasal 266 ayat 3).

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.